Scenariusz wesela – jak zorganizować dobrą zabawę weselną

W jaki sposób skonstruować scenariusz imprezy weselnej? Tworzyć autorski plan zabawy czy skorzystać z rozwiązań proponowanych przez zespół muzyczny i wodzireja?

Wielokrotnie spotykamy się z pytaniami dotyczącymi scenariusza zabawy weselnej, czyli szczegółowego planu całego weselnego przedsięwzięcia. W tej sprawie istnieją dwie możliwości.

Scenariusz autorski

Pierwsza możliwość to stworzenie szczegółowego planu zabawy włączając repertuar muzyczny, kolejność i długość trwania tańców, przez Parę Młodą.

Wówczas młodzi przeszukują internet, dopytują znajomych i zbierają wszelkie propozycje rozrywek weselnych. Następnie wybierają te, ich zdaniem najbardziej odpowiednie, ustalają kolejność zabaw i tworzą bardzo szczegółowy scenariusz, który następnie przekazują wodzirejowi z prośbą o realizację. Mamy wówczas do czynienia z autorskim scenariuszem weselnym, który jednak bardzo często się nie sprawdza. Efektem może być przede wszystkim słaba zabawa dla gości, zbyt długie przerwy, nieodpowiednie zabawy względem wieku gości, źle dobrany repertuar muzyczny.

– Mieliśmy kiedyś taką parę, która koniecznie chciała zrealizować własny scenariusz – mówi jeden z członków zespołu, z którym współpracujemy. – Wymyślili sobie wszystko szczegółowo, scenariusz miał kilkanaście stron maszynopisu. Zgodnie z życzeniem zaczęliśmy przekazany scenariusz realizować. Po niecałej godzinie Państwo Młodzi przyszli do naszego zespołu z prośbą o wyrzucenie tego ich scenariusza i ratowanie imprezy. Zaczęliśmy realizować nasze zabawy i wypracowane przez lata pomysły. Po chwili impreza ruszyła i wszyscy zaczęli się świetnie bawić.

Okazuje się zatem, że pozornie dobrze wyglądający scenariusz niekoniecznie sprawdzi się w praktyce. I tak się właśnie z reguły dzieje, ponieważ impreza weselna rządzi się szczególnymi prawami. Tu chodzi głównie o dobrą rozrywkę a nie szczegółowo przygotowany weselny scenariusz.

Scenariusz proponowany przez zespół

Biorąc powyższe pod uwagę, warto zatem wybrać drugą możliwość. Prowadzenie imprezy wraz z jej scenariuszem powierzyć fachowcom – doświadczonym wodzirejom i muzykom. Jeśli wybraliśmy doświadczony, dobry , ze scenariuszem i prowadzeniem imprezy nie powinno być problemu.

Oczywiście można zespołowi zasugerować co byśmy chcieli na imprezie, jakie zabawy nas interesują, czego natomiast zdecydowanie nie chcemy. Warto porozmawiać o tym z orkiestrą.

Z naszych doświadczeń wynika, że nie warto samemu tworzyć całościowego scenariusza, bo najprawdopodobniej impreza się nie uda. Pamiętajmy, że my organizujemy wesele najczęściej raz w życiu. Doświadczone zespoły występują rocznie kilkadziesiąt razu. Mają wieloletnie doświadczenie, wiedzą co bawi ludzi.

Dobry wodzirej bierze pod uwagę np. przekrój wiekowy gości, ich ilość, rozmiar sali weselnej i wiele innych czynników, o których my po prostu możemy nie pamiętać. Jeśli do występu zaprosiliśmy doświadczony, fachowy zespół muzyczny, możemy być przekonani, że nas nie zawiedzie także pod względem weselnego scenariusza.

5 odpowiedzi do: Scenariusz wesela – jak zorganizować dobrą zabawę weselną

 1. marek napisał(a):

  „zabawy” konkursy itp; na weselach to wiocha

  • Muzykant napisał(a):

   Wiocha? A co to jest? Wiocha to miejsce zamieszkania… Konkursy i zabawy (w zależności od upodobań gości weselnych)są w naszej kulturze są od dawna… Jak to nazywasz „wiochą” jest udawanie kogo innego, zachowywanie się jak sztywniak i rżnięcie głupa… ale spokojnie na każdej imprezie są tacy ludzie jak Ty i wystarczy, że trochę wypiją i od razu wychodzi z nich prawdziwa „wiocha”…

 2. Montaz anten Gorzow napisał(a):

  Twoj sposob mowienia wszystkim w tym poscie jest naprawde ladne, wszystko mozna latwo odnalesc, dzieki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado