Terminy weselne. Kiedy rezerwować zespół weselny? Kiedy salę weselną?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na całą logistykę wesela jest jego termin.

Termin możemy ustalić sami i pod konkretną datę dobierać rezerwację sali weselnej, zespołu weselnego innych atrakcji oraz wszystkich gości. Jest to jednak bardzo trudne, ponieważ zaproszenie dobrego zespołu i rezerwacja miejsca, w którym odbędzie się zabawa oraz terminu w kościele jednocześnie mogą być trudne lub nawet niemożliwe.

Rezerwacja zespołu

Jeśli organizując wesele najbardziej zależy nam na uczestnictwie w nim dobrego, sprawdzonego zespołu weselnego, najlepiej zacząć właśnie od rezerwacji muzyków. Bywa tak, że dobre zespoły weselne mają zarezerwowane terminy nawet na rok wprzód. Warto zatem z takim wyprzedzeniem zarezerwować orkiestrę. O tym co jest ważne przy wyborze kapeli weselnej będziemy pisali w kolejnym artykule.

Nie zawsze jednak dobre orkiestry weselne są zajęte. Warto to sprawdzić wysyłając maila do interesujących nas zespołów lub dzwoniąc. Polecamy szczególnie tę pierwszą formę komunikacji, ponieważ w przypadku szybkiej odpowiedzi będziemy wiedzieli, że zespół sprawnie posługuje się internetem, a zatem prawdopodobnie jest nowoczesny.

Nowocześni muzycy weselni

Nowoczesne podejście muzyków do wesela gwarantuje np. aktualny repertuar muzyczny zawierający najnowsze przeboje, jest również duża szansa na to, że kapela dysponuje nowoczesnym sprzętem nagłaśniającym wysokiej klasy i najnowsze techniki nagłośnienia nie są jej obce.

W przypadku sprawdzonych zespołów weselnych z województwa pomorskiego kilka walnych terminów letnich ma np. Zespół Weselny Gdańsk.

Rezerwacja lokalu na wesele

Jeśli wybraliśmy i zarezerwowaliśmy odpowiadający nam trzeba jak najszybciej zarezerwować również odpowiedni lokal. W każdym dużym mieście jest ich sporo. Czym powinniśmy się kierować wybierając lokal również będziemy pisali później. W przypadku rezerwacji lokali weselnych – również bywa tak, że terminy zarezerwowane są na rok lub więcej naprzód. Warto o tym pamiętać. Pamiętajmy także o tym, aby przed podpisaniem umów lokal dokładnie obejrzeć.

Auto weselne i inne atrakcje

Jeśli na wesele mamy zamiar wynająć samochód – tu terminy rezerwacji nie są już tak odległe. Odpowiednie auto można zarezerwować na około 3 miesiące przed planowanym terminem wesela.

W przypadku innych atrakcji, w tym pokazów artystycznych, występu prestidigitatorów, pokazów barmańskich i innych tego rodzaju dodatków weselnych – terminy wyglądają podobnie. Trzy miesiące przed weselem – to czas odpowiedni na dokonanie rezerwacji.

Dobre zespoły polecają inne sprawdzone orkiestry

Pamiętajmy zatem o terminach i nie zastanawiajmy się zbyt długo mając do dyspozycji np. dobry zespół weselny, ponieważ może się okazać, że w przypadku naszej zwłoki, za kilka dni będzie on już zajęty! W takich przypadkach nie powinniśmy mieć pretensji do zespołu, ponieważ dla niego liczy się podpisana umowa i wpłacona zaliczka. Jeśli jednak tak się stanie poprośmy zespół o wskazanie innego polecanego zespołu. Muzycy znają się bardzo dobrze i zasada jest taka, że dobrzy muzycy polecają także innych dobrych i profesjonalnych muzyków. Możemy zatem spokojnie kierować się ich wskazówkami.

5 odpowiedzi do: Terminy weselne. Kiedy rezerwować zespół weselny? Kiedy salę weselną?

 1. Filaster napisał(a):

  Bardzo pomocne rady dzięki ! A kiedy bedzie o weselnym menu?

  • Kaja napisał(a):

   Dla mnie najważniejsza jest wielkość, robimy duże wesele i patrzę, żeby wszystkich pomieścić 🙂 Postawiliśmy ostatecznie na Perłę w Bydgoszczy 🙂

 2. Tomasz napisał(a):

  Ciekawy artykuł. Czekam na szczegoly o rezerwacjach sal weselnych. Aktualnie to mi najbardziej potrzebne bo jestm na poczatku przygotowań. Jak wybrać sale na co uwazac itd. Licze na porady. Pozdrawiam.

 3. Justyna napisał(a):

  Są i przypadki ze nawet z ponad 2 letnim wyprzedzeniem trzeba rezerwować dobrą sale weselną czy hotel. Z zespołami to juz rzadziej tak bywa ale 1,5 roku to jak najbardziej. Oczywiscie jak ktoś ma szczescie to i dobry zespół bedzie wolny bo np. jakis termin sie zwolni albo cos podobnego. Ogolnie polecam rezerwowac wszystko o wiele wczesniej to daje komfort psychiczny.

 4. […] w nim naszego zespołu OMEGA, najlepiej zarezerwować termin nawet na rok w przód i jako pierwszą rezerwację zacząć właśnie od rezerwacji muzyków. Nie zawsze jednak wszystkie terminy są zajęte. Aby […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado